A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
14 07 2010 Lipcowe wykłady Jarosława Trybusia o budynkach - w budynkach!

Po trzech sezonach spotkań Architektura Instrukcja Obsługi organizowanych w Muzeum Powstania Warszawskiego, tego lata zapraszamy na trzy spotkania w plenerze, w kolejne środy, o godzinie 18.30. Wykłady będą prowadzone w następujących lokalizacjach:

 

14 lipca - Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, ul. Puławska 266,

21 lipca - Willa Pniewskiego, Muzeum Ziemi PAN, aleja Na Skarpie 27,

28 lipca - Willa Urbanowicza i Muszyńskiego, ul. Klonowa 6.

 

  • Wstęp na wykłady po rejestracji mailowej aio@1944.pl. W tytule maila prosimy wpisać datę interesującego Państwa wykładu, a w treści imię i nazwisko. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dzieła architektury, oprócz własnej, jednostkowej historii, noszą w sobie dzieje myśli i tradycji stuleci budownictwa. Wiele z nich, wypływając z plątaniny przyczyn i skutków, wpływa też na przyszłość. Tak tworzy się historia architektury ściśle powiązana z historią ludzkiej myśli i życiem użytkowników. Warszawa poszczycić się może kolekcją świetnych, choć z reguły niedocenianych dzieł architektury ostatniego półwiecza. Omówienie kontekstu powstania najbardziej wyrazistych z nich, prześledzenie odniesień stylistycznych, zbadanie wpływów, z których się narodziły i tych, które same współtworzyły, pomoże umieścić je we właściwym miejscu historii miasta, dziejów jego architektury i dziejów kultury ludzkiej.
 


data publikacji 07 07 2010 powrót do Archiwum >
close