A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
10 11 2011 Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski dla Jana Ołdakowskiego.

10 listopada 2011 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Jana Ołdakowskiego - dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej, za szczególne zaangażowanie w dzieło tworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego.


"Chciałem wyróżnić Jana Ołdakowskiego jako osobę, która dokonała rzeczy wielkiej, za którą zawsze będę wdzięczny do końca mojego życia. Myślę, że to jest dobre miejsce i moment, żeby powiedzieć: będę także wdzięczny za Muzeum Powstania Warszawskiego świętej pamięci Leszkowi Kaczyńskiemu" - powiedział Bronisław Komorowski.


Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej oraz za szczególne zaangażowanie w dzieło tworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego została odznaczona Lena Cichocka - Dąbkowska, współtwórczyni Muzeum.


"Odznaczenia wręczane w przeddzień Święta Niepodległości są formą wdzięczności całego społeczeństwa, wszystkich obywateli Polski za naszą odzyskaną polską wolność" - powiedział  Prezydent Bronisław Komorowski.
 


data publikacji 10 11 2011 powrót do Archiwum >
close