A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
28 07 2008 Koncert Pamiętamy’44 W niedzielny wieczór 27 lipca w Parku Wolności odbył się niezwykły koncert. Po raz pierwszy na scenie Muzeum Powstania Warszawskiego zagrała zagraniczna gwiazda – legendarny zespół Apocalyptica, który przyjechał specjalnie na ten jedyny koncert w Polsce. Na koncercie z okazji 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego bawiło się ponad 8 tysięcy widzów. Przybyły nawet całe, wielopokoleniowe rodzinny z dziećmi.

.
Ten niezapomniany wieczór rozpoczęła polska legenda sceny niezależnej - zespół Armia. Po brawurowym wykonaniu „Warszawskich dzieci” w punkowej stylistyce, zespół zagrał zarówno najnowsze kompozycje, jak i przeboje ze swych starszych albumów. Dzięki żywiołowej reakcji publiczności i zbiorowemu odśpiewywaniu tekstów publiczność bawiła się ponad godzinę.

Po przerwie na scenę wszedł główny gość wieczoru zespół Apocalyptica. Połączyli instrumetrium charakterystyczne dla muzyki klasycznej z mocną muzyki rockowej i metalowej. Muzyka, światło oraz przede wszystkim niesamowicie żywiołowi członkowie zespół stworzyli niezapomniane show. Apocalyptica zagrała 1,5- godzinny show i trzykrotnie bisowała. Muzycy wykonali nie tylko swoje najbardziej znane utwory, a także covery Metallicy.

Przed koncertem część zespołu zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mecenasem koncertu była Polska Telefonia Cyfrowa operator sieci ERA.


data publikacji 01 08 2008 powrót do Archiwum >
close