A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
31 03 2008 Kolejne listy z Powstania Muzeum Powstania Warszawskiego wzbociło się o kolejne listy z Powstania. Sześć korespondencji na ręce Jana Ołdakowskiego - dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego przekazał prof.dr.hab. Stefan Hahn.
.
Jest to dwutygodniowa korespondencja, trwająca między 16 a 30 sierpnia 1944, nadana przez Danutę Hahn (wówczas Kryst, sanitariuszkę "Kryski") do Stefana Hahna. Korespondecja została nadana z Czerniakowa z Punktu Sanitarnego Armii Krajowej w Szpitalu przy ulicy Czerniakowskiej 231, a dalsze z Izby Chorych przy ul. Wilanowskiej 24.

Wszystkie listy zostały dostarczone do adresta. Pół roku później para wzięła ślub.

Uroczystość przekazania pamiątek miała miejsce w Sali Senackiej Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu udział wzięli mi.in.: Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik, Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. Franciszek Krok, Danuta Hahn - żona Stefana Hanha.

Prof. dr. hab. Stefan Hahn jest emerytowanym pracownikiem Instytutu Radioelektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz członkiem PAN-u. W czasie Powstania walczył w służbie łączności Armii Krajowej.
data publikacji 31 03 2008 powrót do Archiwum >
close