A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
11 11 2011 III Koncert Niepodległości.

11 listopada 2011, o godz. 20.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie - III Koncert Niepodległości. Prezentowane będą współczesne aranżacje kanonów polskiej pieśni patriotycznej, które podkreślając piękno harmonii oryginału, z powodzeniem sięgają do współczesnych form wyrazu jak jazz, etno, rock alternatywny, muzyka instrumentalna, symfoniczna czy nawet rap. Koncert prowadzony jest przez aktorów w konwencji spektaklu słowno muzycznego, gdzie utwory przeplatane są historycznymi opowieściami i nawiązaniami oraz poezją.

 

  • WEJŚCIÓWKI  DO ODEBRANIA W KASIE MPW OD 5 LISTOPADA.


Misją i celem Koncertu Niepodległości jest nie tylko prezentowanie hymnów i utworów patriotycznych, ale także prostych piosenek żołnierskich, które przez lata sztywnych akademii zepchnięte zostały na margines muzycznych zainteresowań Polaków. Tymczasem piękna harmonia tych utworów (np. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Orlątka, Szarej Piechoty i dziesiątek innych) daje nieprawdopodobne możliwości do stworzenia pięknych i niezapomnianych aranżacji. Idealnymi do tego środkami wyrazu stają się klimaty jazzowo-etniczno-klasyczne.  Zachowując oryginalną linię melodyczną wprowadzają one piękne tło, wydobywając niedostrzegane już dziś piękno pieśni patriotycznej. W trakcie realizacji kolejnych edycji Koncertu Niepodległości sięgamy po utwory zarówno te znane jak i zupełnie zapomniane.

Tegoroczna, trzecia już edycja Koncertu Niepodległości połączy klasyczną formułę koncertową z monodramem w reżyserii Anny Mentlewicz i wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej, która przedstawi nam patriotyzm widziany oczami Polki. W repertuarze pojawią się ponownie utwory od wczesnorenesansowego hymnu Modlitwa za Rzeczpospolitą naszą i za Króla przez utwory z okresu powstania listopadowego, styczniowego oraz obu wojen światowych, aż po lata ‘80 XX wieku. Wydarzeniami artystycznymi tegorocznego koncertu z pewnością będą utwory Żołnierzy Wyklętych oraz współczesna aranżacja Zbroi Jacka Kaczmarskiego, przygotowana z okazji 30 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Oprawę muzyczna koncertu zapewnią wokaliści Ola Turkiewicz, Marek Bałata i Jan Bogdaniuk, harfistka Małgorzata Komorowska, gitarzysta Krzysztof kowalewski, pianista Marcin Riege, basista Marcin Ritter, perkusista Przemek Kuczyński.

Szczegóły na www.koncertniepodleglosci.pl

 

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

 

Organizatorzy i Partnerzy III Koncertu Niepodległości:

      


Mecenas III Koncertu Niepodległości:

 

 

Sponsorzy III Koncertu Niepodległości:

   

 

III Koncert Niepodległości wspierają:

Patronat Medialny III Koncertu Niepodległości:

 

  

 


data publikacji 31 10 2011 powrót do Archiwum >
close