A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
19 06 2007 Gra miejska śladami Wiecha Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ostatniej w tym sezonie grze miejskiej z cyklu "Literackich Gier po Warszawie". W najbliższą sobotę 23 czerwca o godz. 16.30 wyruszymy na wędrówkę po Pradze, zainspirowaną przedwojennymi opowiadaniami Wiecha. .
Celem gry jest zdobycie pierwszych szlifów w posługiwaniu się przedwojenną gwarą warszawską na podstawie tekstów Wiecha - Stanisława Wiecheckiego, m.in. jednym z wyzwań będzie napisanie scenki dialogowej z wykorzystaniem konkretnych tekstów.

Wszystkie cytaty użyte podczas projektu pochodzą z wyboru przedwojennych opowiadań Wiecha (m.in. z "Bitwy w tramwaju") oraz z listy dialogowej do filmu "Dorożkarz nr 13" (reż. M. Czauski, 1937) autorstwa Wiecha.

Po Finale gry zapraszamy na Warszawską Zabawę Taneczną do lokalu "Pod Karpiem" (ul. Stalowa 37), która rozpocznie się o godz. 18.30. Impreza zorganizowana przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga Północ.
UWAGA: Wstęp wolny.

JAK GRAĆ?

W piątek, 22 czerwca od godz. 14.00 ze strony internetowej www.1944.pl lub z siedziby Instytutu Stefana Starzyńskiego (Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, pokój 304, III piętro) oraz przy wejściu na ekspozycję można pobrać kartę do gry, na której uczestnicy znajdą potrzebne informacje do dalszej zabawy.
Gracze muszą odnaleźć 6 punktów - 6 miejsc. Na karcie do gry otrzymają informacje, jak dotrzeć do pierwszego punktu. Najpierw należy wykonać zadanie z punktu pierwszego - niezbędne do dalszej gry. Kolejność docierania do następnych punktów jest dowolna. Aby wziąć udział w FINALE i zdobyć nagrody, gracze muszą odnaleźć jak najwięcej miejsc.
Trzeba zarezerwować sobie czas w sobotę, 23 czerwca od godz. 16.30 do 17.30, wziąć długopis oraz plan Warszawy.
Gra potrwa godzinę. Następnie odbędzie się Finał. Informacje o miejscu i godzinie Finału można poznać poprzez uczestnictwo w grze.

Jeśli chcesz nauczyć się czytać Wiecha? Przyjdź koniecznie!

Organizatorem gry jest Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Stefana Starzyńskiego we współpracy z Biurem Promocji Dzielnicy Praga Północ.

Kolejny cykl gier rozpocznie się w październiku.

data publikacji 21 06 2007 powrót do Archiwum >
close