A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
07 10 2008 GRA MIEJSKA śladami przedwojennego kina Serdecznie zapraszamy na grę miejską „Warszawskie kina przedwojenne”, która rozpocznie się 11 października o godz. 17.00 w ogrodzie Saskim przy figurze MUZYKI..
Uczestnicy gry będą mieli za zadanie dotrzeć do miejsc związanych z historią przedwojennego kina oraz zmierzą się z ciekawymi zadaniami. Odkryją miejsca, w których istniały dawne kina, a także wcielą się w role producentów filmowych. Gra będzie próbą przeniesienia się w czasy, w których kultura filmowa zaczęła kształtować zbiorową świadomość i wyobraźnię.

O godz. 19.45, przed wejściem do Kina Atlantic odbędzie się finał gry, na którym nie zabraknie nagród. Będą to wejściówki do kina „Iluzjon”, ufundowane przez Filmotekę Narodową.

„Właściciele kin nie zdają sobie sprawy z tych właśnie uczuć subtelniejszego widza i, zaniedbując wnętrza swych teatrów, zaniedbują temsamem wnętrza swych kieszeni. Bo widz nie pójdzie do brzydkiego kina. Absolutnie psuje mu to odbierane wrażenia. (…) Można już dziś zanotować parę kulturalnych sal kinowych. Dowodzi tego frekwencja. Nie wymieniając pozostałych, na pierwszem miejscu postawić należy niedawno otwarte kino „Atlantic”, którego wnętrza najwięcej w Warszawie zbliżone są do ideału”.

(J. Sosnkowski, Wchodzimy do kina (przedsionek złudzeń) [w]: „Kino” nr 3, 1930, s. 9).

Serdecznie zapraszamy!


data publikacji 07 10 2008 powrót do Archiwum >
close