A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
17 09 2008 Gra miejska na finał Tygodnia Obywatelskiego Zapraszamy na grę miejską "Warszawa: od demokracji szlacheckiej do społeczeństwa obywatelskiego", która odbędzie się 20 września (sobota) o godz. 17.30. Start na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Kopernika. Zabawa odbywa się w ramach Tygodnia Obywatelskiego..
Uczestnicy będą mieli za zadanie wcielić się w role aktywnie działających obywateli, kierując się wskazówkami na karcie do gry. Na jednym z punktów gracze napiszą np. petycję do króla, w innym pismo do współczesnej organizacji pozarządowej. Na uczestników czeka też zagadka fotograficzna.

Celem gry jest pokazanie rozwoju polskiej demokracji, miejsc związanych z historią Warszawy, jak również zapoznanie uczestników z obecnie działającymi organizacjami pozarządowymi. Na trasie wędrówki nie zabraknie takich miejsc jak Arkady Kubickiego, Zamek Królewski czy Chłodna 25.

Finał: plac przed Zamkiem Królewskim, godzina: 20:30

Inspirację dla scenariusza stanowił referat szefa Instytutu, wicedyrektora Muzeum Dariusza Gawina wygłoszony w ramach konferencji zorganizowanej przy konkursie "Miasto i Demokracja. Warszawa- przestrzeń polskiej wolności 2006" (dostępny na stronie Muzeum, w zakładce Instytutu- Archiwum 2005/2006).

Organizatorzy:

Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzeum Powstania Warszawskiego) /scenariusz/

Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej /realizacja/

Wstęp wolny.
data publikacji 19 09 2008 powrót do Archiwum >
close