A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
16 05 2007 GRA MIEJSKA
fragment filmu "Lekarstwo na miłość"

W najbliższą sobotę, 19 maja zapraszamy serdecznie również do wzięcia udziału w grze miejskiej z cyklu Literackich Gier. Tym razem będziemy podążać śladami bohaterów powieści "Klin" Joanny Chmielewskiej oraz filmu "Lekarstwo na miłość" w reżyserii Jana Batorego, powstałego na kanwie książki, przy współpracy Joanny Chmielewskiej.

.

Gra będzie toczyła się 19 maja w godzinach 19.00 - 21.00. Celem jest rozwiązanie zagadki kryminalnej. Gracze będą podążać szlakiem miejsc nowoczesnej Warszawy z lat sześćdziesiątych, nierzadko już nieistniejących, bądź takich, które uległy dużym przeobrażeniom.

JAK GRAĆ?

Start:

Należy obejrzeć fragment filmu "Lekarstwo na miłość" (kliknij tutaj aby zobaczyć fragment filmu), który będzie dostępny na stronie internetowej www.1944.pl, odnaleźć pokazaną w filmie budkę telefoniczną i odebrać dzwoniący w niej telefon pomiędzy godziną 19.00 a 19.30. [uwaga! To jest pierwszy punkt gry, który będzie czynny tylko do godziny 19.30]. Z informacji w telefonie gracze dowiedzą się, jak zdobyć kartę do gry. Składać się ona będzie z fotosów filmowych, dzięki którym gracze będą mogli odnaleźć poszczególne punkty Warszawy z lat sześćdziesiątych. Odnalezienie wszystkich miejsc gwarantuje rozwiązanie zagadki kryminalnej i udział w FINALE.

Podpowiedź: Jeden z punktów udostępniła Poczta Polska.

Przedmowę do gry napisała sama autorka Joanna Chmielewska.

Finał: godzina: 21.00.

Organizator: Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego

Współpraca: Telewizja Kino Polska, Poczta Polska


data publikacji 18 05 2007 powrót do Archiwum >
close