A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
27 08 2011 Geolokalizacyjna gra miejska.

27 sierpnia, o godz. 15.00 zapraszamy do udziału w geolokalizacyjnej grze miejskiej „Dostarcz list z Małym Powstańcem”, dzięki której gracze będą mogli odwiedzić miejsca, których już nie ma na mapie Warszawy i zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie młodych bohaterów Powstania. Żeby wziąć udział w grze należy pobrać aplikację Lokter.pl na telefon z systemem iOS lub Android. Biorąc udział w grze Gracz jest zalogowany w serwisie Lokter.pl i wykonuje „czekiny” przy pomocy tej aplikacji.

Przygotowaliśmy dla Was szczegółową instrukcję do gry „Dostarcz list z Małym Powstańcem”. Możecie ją przeczytać tutaj: blog.lokter.pl/?p=79. Uczestnicy gry dostaną też papierową wersję na starcie pod Elektrownią Powiśle.

Gra została przygotowana przez Miasto Stołeczne Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego i serwis Lokter.pl.

Zabawa polegać będzie na wykonywaniu w aplikacji Lokter.pl misji związanych z działaniami młodych Powstańców. Wcielamy się w osobę młodego Powstańca i przemierzamy miasto w trakcie Powstania Warszawskiego. Przykładowe zadania to wirtualne dostarczenie listów, przekazanie rozkazów, czy też odwiedzenie powstańczych kuchni polowych.

Dzięki grze Gracze będą mogli odwiedzić miejsca, których już nie ma na mapie Warszawy i zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie młodych bohaterów Powstania. Fabuła gry pozbawiona jest drastycznych przekazów i skupia się na codziennych obowiązkach małych Powstańców. Zapraszamy więc do udziału nie tylko dorosłych, ale również dzieci z opiekunami - zainteresujmy młodsze pokolenie i zachęćmy do poznania historii Powstania Warszawskiego.

Na terenie Warszawy gracze będą musieli wykonać kilkanaście misji. Za ukończenie każdej otrzymają odznakę. Pojedyncza misja będzie polegała na wykonaniu tzw. „czekinu”  czyli wykonaniu zameldowania w wyznaczonym miejscu poprzez aplikację. Punktacja za realizację każdego zadania będzie sumowana w ogólnym rankingu. Gracze, którzy jako pierwsi ukończą wszystkie misje i uzyskają największą ilość punktów otrzymają nagrody.
 

  • Spotykamy się 27 sierpnia o godzinie 15.00 przy Elektrowni Powiśle (na placyku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, obok Centrum Nauki Kopernik) i z tego miejsca wyruszamy, żeby wykonywać kolejne zadania.

 


Do wygrania jest 5 książek Normana Daviesa „Powstanie ‘44” i 5 gier planszowych „Mali Powstańcy” z dodatkiem "Liberator" ufundowane przez wydawcę firmę EGMONT Polska. Nagrody uczestnicy wybierają spośród dostępnej puli, a wybór zależy od miejsca w ogólnej klasyfikacji.  Zwycięzcą nie będzie jednak ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto wybierze najlepszą trasę. Niektóre z misji będą do wykonania w paru miejscach np. w różnych urzędach pocztowych. O tym, gdzie można wykonać następną misję gracze dowiedzą się po ukończeniu poprzedniej, dlatego jednym wędrówka śladami Powstańców może zająć mniej czasu, innym więcej.


 


data publikacji 24 08 2011 powrót do Archiwum >
close