A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
27 11 2009 FORUM EUROPEJSKIE 1 GRUDNIA odbędzie się debata poświęcona Traktatowi z Lizbony. W dniu wejścia umowy w życie, o tym w jaki sposób Traktat wpłynie na Unię Europejską oraz co tak naprawdę oznaczają dla Polski zapisane w niej reformy Unii Europejskiej, rozmawiać będą: dr Marek A. Cichocki, Adam Jasser oraz Bartosz Węglarczyk.

1 GRUDNIA, godz. 12.00, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. WSTĘP WOLNY.
***
Debata jest inauguracją cyklu „Forum Europejskie” - spotkań i dyskusji na tematy związane z integracją europejską..
Forum Europejskie to nazwa cyklu poświęconego tematyce integracji europejskiej organizowanych wspólnie przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Comiesięczne spotkania z udziałem gości – specjalistów i analityków procesów integracyjnych mają za zadanie przybliżyć i wyjaśnić kluczowe zagadnienia i problemy Unii Europejskiej oraz Polski funkcjonującej w ramach jej struktur.

***

Debaty Forum Europejskiego są otwarte dla publiczności i skierowane szczególnie do studentów szkół wyższych sprofilowanych na zagadnienia z zakresu europeistyki, stosunków międzynarodowych, politologii oraz licealistów. Zasada otwartego mikrofonu sprawia, że w każdej chwili publiczność może włączyć się do dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

***

Patronat honorowy nad projektem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a patronami są Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz tygodnik Newsweek Polska.

***

Strona internetowa projektu to www.forumeuropejskie.eu
data publikacji 27 11 2009 powrót do Archiwum >
close