A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
10 10 2011 Finał konkursu „Twoja Klisza z Powstania”.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na wielki finał fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października, o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. Do końca września trwało głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia i filmy z fotograficznej gry miejskiej, która odbyła się 6 sierpnia na warszawskiej Starówce. Projekt został zorganizowany w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

6 sierpnia 2011 roku na Starym Mieście w Warszawie odbyła się 5. edycja fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”. 300-stu uczestników przemierzyło 2-kilometrową trasę śladami dokumentatora walk na Starówce - Wiesława Chrzanowskiego, odgadując 20 zakonspirowanych lokalizacji. Tegoroczna gra odbyła się w godzinach nocnych, dzięki czemu uczestnicy mogli fotografować i filmować pięknie podświetloną warszawską Starówkę.Zakończeniem projektu „Twoja Klisza z Powstania” jest jak zawsze konkurs fotograficzny. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje zdjęcia, a w tym roku również filmy do konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcia i/lub film, wykonane na trasie gry. Zgłoszone na portalu tvnwarszawa.pl zdjęcia i filmy przeszły wstępną preselekcję, która została dokonana przez jury w składzie: Zbigniew Furman (MPW) – przewodniczący, Jarosław Trybuś (MPW), Piotr Bakalarski (tvnwarszawa.pl), pan Przemysław Pokrycki (fundacja.doc), Tomasz Meuś, Paweł Brząkała (MPW). Do 30 września trwał drugi etap konkursu, czyli głosowanie internautów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem portalu tvnwarszawa.pl, na którym wszyscy zainteresowani historią Warszawy i fotografią oddawali głosy na ulubione zdjęcie lub film z gry.

Wyniki głosowania internautów zostaną ogłoszone podczas wielkiego finału konkursu „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października, o godz. 19.00 w Audytorium Jana Nowaka -Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na laureatów czekają nagrody – profesjonalny sprzęt fotograficzny. Specjalną nagrodę przyzna również jury konkursu. Podczas finału odbędzie się pokaz filmu z relacją z gry oraz film ze wspomnieniami o Wiesławie Chrzanowskim. 

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza również na wystawę zdjęć z gry, którą będzie można oglądać w Fotoplastikonie w dniach 11 i 12 października. Wstęp 4 i 2 zł.

 


 


data publikacji 04 10 2011 powrót do Archiwum >
close