A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
04 11 2009 FINAŁ KONKURSU KOMIKSOWEGO Znamy zwycięzców konkursu POWSTANIE 44 W KOMIKSIE! Decyzją Jury nagrody otrzymali: I miejsce – Biedronka, Mirosław Urbaniak Miras, II miejsce – Wyjście, rys. Ernesto Gonzales, scen. Grzegorz Janusz, III miejsce – Dziadki, Andrzej Łaski. Nagroda przyznana przez Muzeum Powstania Warszawskiego dla Tomasza Bereźnickiego za komiks Film.
***
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w antologii komiksów. Wśród nich znajdą się prace zwycięskie oraz te wskazane przez Jury. W grudniu prace zostaną zaprezentowane na wystawie czasowej na Skwerze Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60a..
Wyróżnienia (wszyscy otrzymują nagrody rzeczowe):
1. Codziennie mi się synku śnisz - Anna Steliżuk
2. Czarno to widzę - rys. Michał Makowski, scen. Roland Caban
3. Szczury - rys. Janusz Wyrzykowski, scen. Dennis Wojda
4. Taubstumm - rys. Antoni Serkowski, scen. Mariusz Pitura, opr. graficzne Natalia Gościniak,
5. Wolska 44 - Leszek Goliński

Wyróżnienia Jury (wszyscy otrzymują nagrody rzeczowe) :
6. Punkt Freta 11 - Stanisław Soszyński (Powstaniec Warszawski), opracowanie graficzne: Piotr Soszyński
7. Pięta Tygrysa - rys. Iwo Panasiewicz (12 lat), scen. Alicja Panasiewicz i Danuta Nierada
8. Zaufaj mi - Natasza Parzymies (10 lat)

8 czerwca 2009 Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiło konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim pt. „Powstanie ‘44 w komiksie”. Była to trzecia edycja konkursu, a także pierwsza o zasięgu międzynarodowym. 28 października odbyło się posiedzenie Jury pod honorowym przewodnictwem Henryka Chmielewskiego „Papcia Chmiela”. Pieczę artystyczną nad konkursem objął Przemysław „Trust” Truściński.


Tegoroczna edycja konkursu wzbudziła duże zainteresowanie wśród osób,które profesjonalnie zajmują się tworzeniem komiksów (m.in. Ernesto Gonzales, Grzegorz Janusz, Dennis Wojda), jak i amatorów. Zostało zgłoszonych 70 prac z wielu miast Polski, jak również z zagranicy: Finlandii (2 prace w jęz. angielskim), Węgier (3 prace w jęz. angielskim), Australii (autorstwa Polaka mieszkającego w Australii –praca w jęz. polskim), praca zbiorowa Australia/USA/Polska (3 autorów, praca w jęz. angielskim). Najmłodszym uczestnikiem konkursu jest dziesięcioletnia Natasza Parzymies, która dostała wyróżnienie za pracę pt. Zaufaj mi.


Organizator konkursu: Muzeum Powstania Warszawskiego


Partner konkursu: Klub Świata Komiksu


Patronat: Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl oraz portal komiksowy Gildia


Sponsor konkursu: Poczta Polska

data publikacji 04 11 2009 powrót do Archiwum >
close