A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
24 04 2009 FINAŁ ANIMUJ!WARSZAWĘ Zapraszamy na finał projektu ANIMUJ! WARSZAWĘ, który odbędzie się 28 kwietnia, o godz. 18.00. Będzie to okazja do spotkania się z Tomaszem Bagińskim, poznania najnowszych prac ze studia Platige Image, w tym film niespodziankę, a także obejrzenia prac uczestników warsztatów z animacji. Szczegóły na www.animuj.1944.pl. WSTĘP WOLNY..

W programie:

- spotkanie z mistrzami polskiej animacji
- rozmowa z Tomaszem Bagińskim
- projekcje filmów warsztatowych i konkursowych

Finał jest podsumowaniem projektu Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym ponad 100 osób poznało warsztat tworzenia filmu animowanego i stworzyło film o Warszawie. Jak ostatecznie wygląda ten obraz? Nawet oni tego jeszcze nie wiedzą! Przekonają się podczas premiery pierwszego filmu animowanego, stworzonego w tak niekonwencjonalny sposób.

Film wraz z wywiadami udzielonymi przez znanych polskich animatorów znajdzie się na płycie wydanej z okazji zakończenia projektu. Dla wszystkich, którzy przyjdą na finał przygotowano egzemplarz płyty w prezencie.

Podczas finału ogłosimy również wyniki konkursu na najlepszy krótkometrażowy film animowany o Warszawie. Temat konkursu brzmiał: Warszawa wczoraj i dziś. Pokaż swój obraz miasta. Wśród członków Jury znależli się tacy mistrzowie polskiej animacji, jak: Witold Giersz, Mariusz Wilczyński, Robert Turło oraz Marek Skrobecki. To właśnie z nimi będziesz mógł porozmawiać o tajnikach animowania.

Na koniec zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Bagińskim, twórcą nominowanej do Oscara \\\\\\\"Katedry\\\\\\\" oraz prezentację najnowszych prac ze studia Platige Image, w tym film niespodziankę.

Zapraszamy wszystkich, których kręci film animowany oraz sztuka nowych mediów.

Więcej informacji: www.animuj.1944.pl

28 kwietnia (wtorek) godz. 18.00
Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Wstęp wolny.
data publikacji 24 04 2009 powrót do Archiwum >
close