A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
28 11 2014 Film "Powstanie Warszawskie" na DVD.

Ponad 760 ujęć z Powstania Warszawskiego - obejrzyj film „klatka po klatce”, poznając historię miasta. Już 28 listopada film „Powstanie Warszawskie” ukaże się na DVD.
Największym walorem wydanej płyty jest możliwość obejrzenia ponad 760 ujęć, które pokazują Powstanie Warszawskie w nowej odsłonie. Dzięki specjalnej aplikacji każdy może zidentyfikować miejsca i osoby dotąd nierozpoznane. Producentem filmu jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Do tej pory „Powstanie Warszawskie” w kinach obejrzało ponad 600 000 widzów na terenie całej Polski.

 

Najnowsze wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego daje możliwość obejrzenia wersji kinowej filmu oraz skorzystania z licznych materiałów dodatkowych, które stanowią pomocne narzędzie służące bliższemu poznaniu historii Powstania Warszawskiego.

 

Największą wartość wydawnictwa DVD stanowi możliwość obejrzenia filmu „Powstanie Warszawskie” wraz z opcją włączenia opisu historycznego danego ujęcia. Dzięki tej funkcji widz może poznać szczegóły dotyczące aż 760 ujęć, które opracowali historycy z Pracowni Ikonografii i Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z varsavianistami. Analiza filmu „Powstanie Warszawskie” klatka po klatce pozwoliła na rozpoznanie osób z imienia i nazwiska oraz funkcji pełnionej w Powstaniu, czy zidentyfikowanie ulic Warszawy z 1944 roku. Wszystkie ujęcia wraz z opisami historycznymi można dodatkowo obejrzeć w galerii zdjęć.

 

Widzowie będą mogli obejrzeć efekt koloryzacji czarno-białych materiałów filmowych w specjalnej galerii, a także porównać Warszawę powstańczą
i współczesną
. Będzie można poznać biogramy 14 realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych. Uzupełnienie biogramów stanowi spot prezentujący sylwetki powstańczych filmowców. Na płycie znalazły się także najważniejsze informacje o Powstaniu Warszawskim oraz o powstawaniu filmu, a także teledysk „Tyle nadziei, tyle młodości” do piosenki autorstwa Karima Martusewicza i Adama Nowaka.

 

Do DVD dołączona została książeczka z historią Powstania Warszawskiego, biogramami powstańczych realizatorów i współczesnych twórców filmu „Powstanie Warszawskie”.

 

„Powstanie Warszawskie” - pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction na DVD!

 

  • Cena: 29.90 zł
  • Język: polski
  • Napisy: angielskie, polskie dla osób niesłyszących
  • Czas trwania: 85 minut
  • Format: 16:9
  • Dźwięk: Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1, audiodeskrypcja
  • Rok produkcji: 2014
  • Projekt graficzny DVD: headmade studio

 

Film można kupić na www.sklep.1944.pl >, a od 28 listopada w Empikach w całej Polsce, na kulturalnysklep.pl oraz w sklepie z pamiątkami Muzeum Powstania Warszawskiego.


data publikacji 27 11 2014 powrót do Archiwum >
close