A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
23 04 2015 Ekran z dziadkiem: "Abel twój brat"

Zapraszamy na trzecie spotkanie z naszego cyklu „Ekran z dziadkiem”, w ramach którego przypominamy najlepsze polskie produkcje filmowe dla dzieci i młodzieży z lat 60. i 70. Tym razem zobaczymy przejmujący dramat pod tytułem „Abel twój brat” w reżyserii Janusza Nasfetera. Na spotkaniu będziemy gościli Pana Filipa Łobodzińskiego, odtwórcę głównej roli.

 

Czwartek 23 kwietnia, godzina 18.00. Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny po rejestracji mailowej: ekran@1944.pl >

 

 


 

„Ekran z dziadkiem” to cykl comiesięcznych spotkań, na których przedstawimy polskie filmy przełomu lat 60. i 70., skierowane do młodego widza. Pokażemy fantastyczne polskie produkcje filmowe uczące pozytywnych zachowań w grupie, szacunku do tradycji, określające co jest ważne, kształtujące wyobraźnię, emocjonalność, charaktery i prawidłowe wzorce wychowawcze, bez nadmiernej moralistyki. Na podróż do przeszłości zapraszamy rodziców, dziadków i babcie z wnukami (w wieku 9-14 lat), którym udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych i spektakularnych pościgów, bez ogromnych i drogich produkcji, można przeżyć fascynującą filmową przygodę w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów. Projekt realizowany przy współpracy Studia Filmowego Kadr i Filmoteki Narodowej.


data publikacji 20 04 2015 powrót do Archiwum >
close