A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
19 03 2015 Ekran z dziadkiem.

„Ekran z dziadkiem” to cykl comiesięcznych spotkań, na których przedstawimy polskie filmy przełomu lat 60-tych i 70-tych, skierowane do młodego widza. Pokażemy fantastyczne polskie produkcje filmowe uczące pozytywnych zachowań w grupie, szacunku do tradycji, określające co jest ważne, kształtujące wyobraźnię, emocjonalność, charaktery i prawidłowe wzorce wychowawcze, bez nadmiernej moralistyki. Na podróż do przeszłości zapraszamy rodziców, dziadków i babcie z wnukami (w wieku 9-14 lat), którym udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych i spektakularnych pościgów, bez ogromnych i drogich produkcji, można przeżyć fascynującą filmową przygodę w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów. Projekt realizowany przy współpracy Studia Filmowego Kadr i Filmoteki Narodowej.

 

Zapraszamy w niezwykłą „Podróż za jeden uśmiech”, gdzie czeka „Wielka, większa i największa” przygoda, gdzie „Szatan z siódmej klasy” pomoże Wam odnaleźć „Pierścień księżnej Anny” a „Abel twój brat” w „Godzinie pąsowe róży” będzie opowiadał „Historię żółtej ciżemki”. Będziemy razem krzyczeć „Paragon gola” i łapać „Motyle”.

 

Na drugim już spotkaniu pokażemy pierwszy polski film o podróży w czasie i udowodnimy, że słynny film z Jean’em Reno „Goście, goście”, miał swój polski pierwowzór już w 1970 roku. Dla łowców autografów, będziemy mieli także miłą niespodziankę. Czwartek, 19 marca, godz. 18.00. Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny po rejestracji ekran@1944.pl >


data publikacji 16 03 2015 powrót do Archiwum >
close