A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
29 08 2015 Dziecięcy „Pokój na lato”.

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do „Pokoju na lato”. Jest to nowa przestrzeń zlokalizowana przy Muzeum Powstania Warszawskiego, w której można odpocząć na hamaku i odwiedzić kawiarenkę w plenerowym pawilonie. Dla dzieci przygotowaliśmy kolorowanki o tematyce warszawskiej i wielkoformatową układankę. „Pokój na lato” jest otwarty codziennie od godziny 10 do późnego wieczora.

 

W przestrzeni tej będą się również odbywały zajęcia edukacyjne dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat. Spotkania te będą realizowane zarówno w weekendy jak i w tygodniu, o godz. 10.30, według poniższego harmonogramu.

 

  • „Jan Kiliński – bohater Warszawy”

Najbardziej znany warszawski szewc to Jan Kiliński, bohater powstania kościuszkowskiego. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jakie miał zasługi dla stolicy, a także poznają burzliwe dzieje jego pomnika i zmierzą się z ciekawymi zagadkami. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.
8, 13, 15, 19, 21, 27 i 29 sierpnia, godz. 10.30

 

  • „Zmaluj swój mural – warsztaty o symbolach i legendach Warszawy”

Syrenka, złota kaczka, bazyliszek – te postacie na trwałe wpisały się w tradycję naszego miasta. Uczestnicy zajęć nie tylko poznają warszawskie legendy, ale też stworzą wielki, kolorowy mural z bohaterami warszawskich opowieści. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.
9, 12, 14, 20, 23, 26 i 28 sierpnia, godz. 10.30

 

  • „Wakacje z aparatem”

Jak zrobić ładne zdjęcie dziecku z wakacji? Czy potrzebujemy do tego profesjonalnego aparatu? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi od 5 roku życia na otwarte warsztaty fotograficzne. Prosimy o przeniesienie ze sobą dowolnego aparatu fotograficznego.
10 i 17 sierpnia, godz. 10.30

 

  • „Aktywne lato” – trening ruchowy dla dzieci

Lato sprzyja aktywności ruchowej na wolnym powietrzu. To dobry czas, aby poprawić swoją tężyznę fizyczną. Zapraszamy rodziny z dziećmi od 5 roku życia na poranny trening przygotowany specjalnie przez instruktorów Grupy Reagowania AntyKryzysowego GRAK, którzy specjalizują się w szkoleniu samoobronnym i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia.

16 sierpnia, godz. 10.30

 

  • „Pokój z grami” – pokaz gier planszowych

Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby rozwijać umiejętność współpracy i logicznego myślenia, a także dla tych, którzy lubią dobrą zabawę i rywalizację. Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnego grania w gry planszowe z zespołem Ludoteki Roszada.

22 sierpnia, godz. 10.30Na wszystkie spotkania wstęp wolny bez rezerwacji.
Wejście do „Pokoju na lato” od strony ulicy Towarowej lub z terenu MPW.


data publikacji 07 08 2015 powrót do Archiwum >
close