A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
21 03 2011 DOWN w 3D - Życie w pełnym wymiarze.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę „DOWN w 3D - Życie w pełnym wymiarze. To cykl 48 stereoskopowych fotografii Tomka Meusia, pełnych niuansów i emocji, których bohaterami są młodzi ludzie z zespołem Downa pokazani w codziennych, życiowych sytuacjach. Zdjęcia pokazywane będą przez 3 dni, od 21 do 23 marca, w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51).

Wystawa jest częścią obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, organizowanych przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” (www.bardziejkochani.pl), obchodzonego 21 marca.

„Zdjęcia powstały na potrzeby wydawanych przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”, bliskich życia poradników, opracowanych przez Izabelę Fornalik a dotyczących seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uroda tych fotografii i zawarty w nich niezwykły ładunek emocjonalny sprawiają, że zdecydowaliśmy się zaprezentować je szerszej publiczności.  

Chcemy tą wystawą zwrócić uwagę na to, że osoby z zespołem Downa nie pozostają wiecznymi dziećmi do końca życia, że już od najmłodszych lat towarzyszą im te same emocje i uczucia, jakie są udziałem każdego człowieka: jako małe dzieci eksplorują światy obu płci podpatrując i naśladując rodziców... jako nastolatki zawierają przyjaźnie, zakochują się... jako młodzi ludzie marzą o stworzeniu domu, o samodzielności... Kto z nas nie odnajdzie w tych zdjęciach siebie? Sprawdźmy”. Małgorzata Zarzycka – kurator wystawy

Światowy Dzień Zespołu Downa, ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, ma na celu zachęcenie do zrozumienia i wspierania osób niepełnosprawnych intelektualnie. Z roku na rok obchody nabierają coraz większego rozmachu. Kolejne kraje angażują się w misję pokazywania światu, że osoby z zespołem Downa stanowią integralną i wartościową część całego społeczeństwa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” gorąco popiera tę ideę i przyłącza się do światowej inicjatywy organizując w tym roku, oprócz wspomnianej wystawy w Fotoplastikonie, przegląd filmów dokumentalnych „Obrazy świata Downów”, prezentujący siedem dokumentów, związanych
z problematyką zespołu Downa (20.03.2011 w godz.10.00-14.00, kino Muranów, ul. Gen. Andersa 1).
 


data publikacji 16 03 2011 powrót do Archiwum >
close