A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
12 04 2011 Casting do filmu "Miasto".

Szukamy młodych ludzi chętnych do zagrania głównych ról w filmie o Powstaniu Warszawskim pt: „ Miasto” w reżyserii Jana Komasy. Poszukujemy zarówno dziewczyn jak i chłopaków w wieku 18-22 lata chcących zagrać w filmie. Zapraszamy wszystkich chętnych na casting, który odbędzie się 12 kwietnia (wtorek) w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79, w godzinach 12.00-19.00 (rejestracja do godz. 16.00). Zdjęcia do filmu planowane są na lipiec, sierpień i wrzesień 2011. Wszelkie pytania należy kierować na adres e-mail: miastofilm@gmail.com.

*

Trwają przygotowania nad filmem fabularnym o Powstaniu Warszawskim, którego autorem scenariusza i reżyserem jest Jan Komasa, jeden z najbardziej popularnych twórców młodego pokolenia [„Sala samobójców” (2011), noweli „Oda do radości”(2005)]. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Scenariusz filmu „Miasto” uzyskał pozytywne opinie historyków oraz poparcie środowisk kombatanckich, m.in. gen. bryg. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. Motyl oraz płk. Edmunda Baranowskiego ps. Jur.

Film „Miasto” to projekt międzypokoleniowy, jednoczący zarówno uczestników Powstania Warszawskiego i świadków historii, a także ich dzieci i wnuków. Obraz będzie realizowany przez młodych twórców, dla których opowieść o miłości i dojrzewaniu ich rówieśników w obliczu śmierci, jest wciąż niezwykle inspirująca. Film „Miasto” to historia o poszukiwaniu przez młodych ludzi swojego miejsca w trudnych czasach.

Producentami filmu „Miasto” są: ATM Grupa S.A, AKSON STUDIO, TVN S.A., które po raz pierwszy w historii polskiej kinematografii zjednoczyły się na rzecz realizacji wybitnego projektu.


data publikacji 08 04 2011 powrót do Archiwum >
close