A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
31 05 2005
Od 1 czerwca „Czytamy dzieciom”
.
1 czerwca 2005 roku Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczyna projekt „Czytamy dzieciom”. Co drugą sobotę miesiąca wybitni polscy aktorzy będą w Sali Małego Powstańca Muzeum Powstania Warszawskiego czytali dzieciom fragmenty przedwojennych książek dla dzieci – tych znanych i popularnych po dziś dzień i tych niesłusznie zapomnianych lub zakazanych w okresie PRL-u. Po lekturze nasi instruktorzy będą prowadzić zajęcia plastyczne związane z przedstawionym tekstem.
W najbliższą środę, o godz. 14.30 Wojciech Malajkat będzie czytał dzieciom z Przedszkola nr 1 w Pruszkowie i wszystkim chętnym fragmenty „Koziołka Matołka”, zaś 11 czerwca o 12.00 Alina Janowska przedstawi fragmenty „Dzieci pana majstra” Zofii Rogoszównej.
Projekt będzie kontynuowany od września 2005, swój udział zapowiedzieli m. in. Marta Lipińska, Beata Tyszkiewicz, Krzysztof Kowalewski, Jerzy Zelnik, Adam Hanuszkiewicz, Piotr Adamczyk i Michał Żebrowski.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i dzieci do Muzeum Powstania Warszawskiego na sobotnie, popołudniowe spotkania z przedwojenną literaturą dziecięca w znakomitych interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

data publikacji 31 05 2005 powrót do Archiwum >
close