A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
31 07 2010 Blok z Powiśla.

Przyjdź 31 lipca o 17.00 do kamienicy przy ul. Konopczyńskiego 5/7 i odpocznij razem z żołnierzami popijając „żołędziówkę”. Spotkaj uśmiechnięte PeŻetki i pomóż sanitariuszkom w powstańczym szpitalu. Wysłuchaj wojennego koncertu fortepianowego, obejrzyj powstańczą kronikę filmową i zobacz spektakl „Blok z Powiśla”!


„Blok z Powiśla” – to satyryczna opowieść o powstańczej rzeczywistości z Optymistką, Fasoniarzem, Strojnicką, Morowym, Schronową, Mięczakiem, Plotkarką, Ważnym, Porucznikiem Szarym, Harcerzykiem Antkiem i Tygrysem. To spektakl o życiu mieszkańców jednej z kamienic powstańczej Warszawy. „Blok z Powiśla” – to realny budynek z 1944 roku przy ul. Konopczyńskiego 5/7, w którym przed 66 laty zagrano przedstawienie.

 

  • 31 lipca 2010, 17.00, ul. Konopczyńskiego 5/7, wstęp wolny

 

  • Tekst z Powstania Warszawskiego: Krystyna Berwińska-Bargiełowska, Michał Dadlez; Projekt i wykonanie lalek w czasie Powstania Warszawskiego: Zofia Rendzner-Czerwosz

 

  • Adaptacja, opracowanie plastyczne i muzyczne: Paweł Stankiewicz; Reżyseria, scenografia: Paweł Stankiewicz; Projekt i wykonanie lalek: Anna Chadaj; Animacja lalek: Viola Bogorodź, Adam Wnuczko, Marcin Maroszek (akordeon i nie tylko); Obsada aktorska: Violetta Bogorodź, Agata Meilute, Mateusz Dębski, Jan Jakub Ehrich, Patryk Kośnicki, Marcin Maroszek, Marcin Sitek, Adam Wnuczko, Maciej Wyczański; Statyści: wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego, członkowie grup rekonstrukcyjnych STAK, GRH „Czata49”, HGH „Wigry”, Sekcja „Zawiszaków” GH „Radosław”

     

data publikacji 21 07 2010 powrót do Archiwum >
close