A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
26 09 2012 Archimapa Warszawa Niezaistniała. 1944.

Trzecia z serii architektonicznych map zachęca do spaceru po nieistniejącym mieście – Warszawie takiej jaką miała być w 1944 roku. Na ten rok zaplanowano Powszechną Wystawę Krajową, która ściągnąć miała do stolicy 4 miliony gości. Na ich przyjazd, prócz terenów wystawowych w okolicy Saskiej Kępy, ukończony zostać miał nowy Dworzec Centralny i towarzyszący mu Centralny Dworzec Pocztowy – największy na świecie obiekt tego typu, przebudowany plac Piłsudskiego wraz z okolicami, rozpoczęta budowa nowej dzielnicy reprezentacyjnej ze Świątynią Opatrzności na Polu Mokotowskim.

 

Mapa autorstwa historyków architektury Grzegorza Piątka i Jarosława Trybusia prowadzi szlakiem tych właśnie projektów. Jest też zapowiedzią książki Jarosława Trybusia "Warszawa niezaistniała. Niezrealizowane projekty urbanistyczne i architektoniczne dwudziestolecia międzywojennego", która ukaże się w drugiej połowie października.

 

Wydawca: Instytut Stefana Starzyńskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną promocję "Archimapy Warszawa Niezaistniała. 1944", która odbędzie się 26 września o godz. 18.30 w Bibliotece Narodowej (Al. Niepodległości, Sala Darczyńców), wstęp wolny. 

 

Najnowsza archimapa jest już do nabycia w sklepie na terenie MPW oraz sklepie on-line >.

 


data publikacji 21 09 2012 powrót do Archiwum >
close