A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
06 07 2011 AIO latem.

 Po kolejnym, czwartym już, sezonie spotkań organizowanych w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, tego lata ponownie zapraszamy na cztery prelekcje, które odbędą się in situ – w ważnych dla warszawskiej architektury obiektach w środy, o godzinie 18.30:

 
 
 
 
 
 
  • 6 lipca Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6
 
  • 20 lipca Muzeum Narodowe, Aleje Jerozolimskie 3
 
  • 10 sierpnia Ministerstwo Edukacji Narodowej, al. Szucha 25
 
  • 24 sierpnia Bank Gospodarstwa Krajowego, Aleje Jerozolimskie 7
 
 
Wstęp na wykłady po rejestracji: www.1944.pl/rejestracja. Słuchacze będą wpuszczani na teren budynków za okazaniem dokumentu tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona.
 
 
 Dzieła architektury, oprócz własnej, jednostkowej historii, noszą w sobie dzieje myśli i tradycji stuleci budownictwa. Wiele z nich, wypływając z plątaniny przyczyn i skutków, wpływa też na przyszłość. Tak tworzy się historia architektury ściśle powiązana z historią ludzkiej myśli i życiem użytkowników. Warszawa poszczycić się może kolekcją świetnych, choć z reguły niedocenianych dzieł architektury XX wieku. Omówienie kontekstu powstania najbardziej wyrazistych z nich, prześledzenie odniesień stylistycznych, zbadanie wpływów, z których się narodziły i tych, które same współtworzyły, pomoże umieścić je we właściwym miejscu historii miasta, dziejów jego architektury i dziejów kultury ludzkiej.
 

data publikacji 28 06 2011 powrót do Archiwum >
close