A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
12 10 2007 Aga Zaryan – Powstanie Warszawskie w Berlinie W dniu 10 października br. o godz. 21.30 w prestiżowym berlińskim klubie jazzowym Kunstfabrik Schlot odbył się koncert Agi Zaryan „Umiera piękno”. .
Album „Umiera piękno” powstał dla upamiętnienia 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Koncert został poprzedzony czytaniem fragmentów „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego przez niemieckiego aktora Leo Soltera i wzbogacony o projekcję zdjęć archiwalnych udostępnionych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Publiczność w absolutnym skupieniu i ciszy wysłuchała lirycznych wierszy w interpretacji Agi Zaryan i jej zespołu. Wszystkie teksty zostały przetłumaczone i wydane w formie eleganckiego folderu-programu zawierającego również informacje o Powstaniu Warszawskim i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Koncert zorganizowany został przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Kultury Polskiej w Berlinie przy współpracy Cosmopolis – wydawcą Agi Zaryan. Jest to pierwszy z serii planowanych zagranicznych koncertów z płyta Umiera piękno, wkrótce Aga Zaryan wystapi w Londynie i Nowym Jorku.

Berliński koncert został bardzo pozytywnie oceniony przez niemiecką publiczność i dziennikarzy.data publikacji 12 10 2007 powrót do Archiwum >
close