A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
29 04 2016 #63PL – konkurs filmowy

Nie słuchaj innych. Sam pokaż, czym jest patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie. To hasło konkursu #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera przy współpracy Onet.pl. Konkurs rusza 13 kwietnia.

 

Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 16-19 lat, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Nie ma złych odpowiedzi. Nie oceniamy przekonań politycznych, poglądów, zasad życiowych, tylko artystyczne aspekty 63-sekundowego dzieła.

 

Zależy nam na tym, aby dotrzeć do młodych odbiorców i zachęcić ich do pokazania, przedstawienia, czy też opowiedzenia w wybrany przez siebie sposób o tym, czym jest dla nich patriotyzm. Cenne dla nas jest indywidualne ujęcie tego tematu, dlatego też nie chcemy zawężać formy materiału – może być to animacja, fabuła, grafika – zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Zasady konkursu: od 13 do 29 kwietnia włącznie należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być kręcony smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Nagrany materiał należy zamieścić w darmowym, wirtualnym dysku OnetDysk i udostępnić do oceny jury na podany w REGULAMINIE > adres e-mail.

 

Nagrody zostaną przyznane przez jury, w skład którego wchodzą: Jan Komasa, (reżyser filmowy), Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl).

 

Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu Netia Off Camera – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się między 29 kwietnia a 8 maja 2016 roku w Krakowie. Dodatkowo w serwisie Onet.tv zostanie utworzony dedykowany kanał  #63PL-konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Wybrane prace trafią również na stronę główną Onetu. Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce – 5 000 zł
II miejsce – 3 000 zł
III miejsce – 1 500 zł

 

Zostanie również przyznana dodatkowa nagroda specjalna w wysokości 3 000 zł w przygotowanej przez Grupę Onet.pl kategorii Moment z historii Polski, z którego jestem dumny.

 

Każdy z finalistów będzie miał również możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim pt. Kurier w reż. Władysława Pasikowskiego. Staż odbędzie się w 2017 roku.

 

Jednym z elementów kampanii promującej konkurs #63PL jest spot, w którym główną rolę gra Józef Pawłowski, aktor znany z roli w filmie Miasto ʼ44 w reż. Jana Komasy oraz podkładania głosu do filmu Powstanie Warszawskie. Kampania będzie utrzymana w stylistyce czarno-białej, dzięki czemu jej przekaz będzie mocniejszy, bardziej precyzyjny i wyróżniający się na tle kolorowej konkurencji.

 

 

>>> WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE <<<
 

 

 

        

 

 

 


data publikacji 13 04 2016 powrót do Archiwum >
close