A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
Wydarzenia
04 07 2011 4 lipca Archimapa będzie dostępna w sklepiku!

ARCHIMAPA - to seria pięciu dwujęzycznych map-przewodników po warszawskiej architekturze. Pierwsza dotyczy okresu dwudziestolecia międzywojennego i jest wyborem stu obiektów powstałych między 1918 a 1939 rokiem. Wyboru dokonali historycy architektury Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś. Kolejne mapy będą dotyczyły: architektury socrealistycznej, późnego modernizmu, architektury najnowszej, a także Warszawy niezaistniałej.

 
 
30 czerwca w Domu Funkcjonalnym na Saskiej Kępie odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa Muzeum Powstania Warszawskiego – ARCHIMAPY.
 
 
Po zaprezentowaniu mapy wszyscy chętni udali się na spacer po okolicy prowadzony przez autorów. Goście przybyli tłumnie, pogoda dopisała. Chociaż, jak podkreślał Jarosław Trybuś, nawet deszcz nie przeszkodziłby w spacerze, ponieważ ARCHIMAPA została wydrukowana na wodoodpornym, niezniszczalnym papierze.
 
Od 4 lipca ARCHIMAPĘ będzie można kupić w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w sklepie internetowym: http://www.muzeum1944.home.pl/sklepik_mpw/
 
Zapraszamy!
 

data publikacji 01 07 2011 powrót do Archiwum >
close