A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English

Witamy na stronach wirtualnej Historii. Zaprezentowane zostaną tutaj różnorodne aspekty Powstania Warszawskiego, biogramy uczestników wydarzeń, zdjęcia, dokumenty, relacje z prasy powstańczej i obiekty znajdujące się w zbiorach naszego Muzeum.

 

  • Zapraszamy do korzystania z Powstańczych Biogramów I Archiwum Historii Mówionej. Powstańcze Biogramy to internetowa encyklopedia poświęcona Powstańcom Warszawskim, którą każdy może współredagować. Dzięki zaangażowaniu kombatantów, ich rodzi i wszystkich zainteresowanych będziemy mogli dotrzeć do ważnych informacji i dokumentów. Zapraszamy także do Archiwum Historii Mówionej - to utrwalone relacje uczestników Powstania Warszawskiego, żyjących w Polsce i za granicą. Do tej pory Archiwum przeprowadziło ponad 2300 wywiadów. Wirtualna historia to projekt żywy, nieustannie wzbogacany, a przy tym interaktywny – czekamy na opinie, komentarze, propozycje. Zapraszamy do wspólnego tworzenia niepowtarzalnej strony internetowej, poświęconej niezwykłemu wydarzeniu historycznemu.


  • OGŁOSZENIE: Świadkowie poszukiwani! Pracownik naukowy Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie, pani Maren Röger, przygotowująca projekt historyczny na temat dnia codziennego pod niemiecką okupacją, poszukuje byłych bojowników ruchu oporu – kobiet i mężczyzn - którzy brali udział w akcjach przeciwko kolaborantom. Pobierz ogłoszenie >

 

close