A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English

Przejdź do galerii zdjęć współczesnych >

W galerii zdjęć współczesnych znajdą Państwo fotografie dokumentujące działalność Muzeum Powstania Warszawskiego od 2003 roku, aż do dziś. W zbiorach znajdują się zdjęcia z obchodów kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego. Zamieściliśmy także bogate archiwum dotyczące prac budowlanych na terenie Muzeum przed otwarciem w 2003 roku, a także powstanie kolejnych etapów ekspozycji np. budowa repliki samolotu Liberator. W galerii znajdują się również zdjęcia z wizyt VIP, są tu m.in. zdjęcia z wizyty XIV Dalajlamy, prezydentów Izraela, Gruzji, Ukrainy, Portugalii czy znanych postaci życia publicznego, takich jak Sharon Stone czy Amos Oz.

 

Przejdź do Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego > 

Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego! Jest to stale powiększany zbiór blisko 5000 fotografii archiwalnych, prezentujący zdjęcia dokumentujące Powstanie Warszawskie oraz Warszawę z lat 1935 -1946. Zapraszamy wszystkich do korzystania z Fototeki i tym samym poszerzania swojej wiedzy historycznej!

 

  • Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się także ze zbiorem fotografii ofiarowanych dla Muzeum Powstania Warszawskiego, o których chcielibyśmy dowiedzieć się więcej. Są wśród nich zdjęcia nieznanego autorstwa, są też fotografie, do których przypisano konkretne nazwiska lub pseudonimy, lecz jest to informacja niewystarczająca. Mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo uzyskać wiedzę o przedstawionych na zdjęciach osobach, miejscach i wydarzeniach, a także możliwie pełne informacje o autorach − kim byli, jakie mieli pseudonimy, gdzie walczyli i w jakich oddziałach. Bardzo liczymy na Państwa pamięć i wiedzę, która może też pomóc przy ustalaniu praw autorskich. Ich poszanowanie jest dla nas kwestią priorytetową, dlatego będziemy wdzięczni za każdą informację, która pomoże nam dotrzeć do osób dysponujących prawami autorskimi do poszczególnych zdjęć. Przejdź do zbioru fotografii >

close