A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English

Muzeum Powstania Warszawskiego ma w swojej ofercie niezwykle ciekawe spotkania zarówno dla młodzieży i studentów, jak i osób zainteresowanych historią II wojny światowej oraz dziejami Warszawy. Spotkania organizowane są w ramach działalności Instytutu Stefana Starzyńskiego i Działu Obsługi Ekspozycji.

 

  • Do tej pory Muzeum organizowało m.in.:

 

"Wykłady Historyczne" prowadzone przez przewodników z Muzeum Powstania Warszawskiego,

 

promocje nowości wydawniczych połączonych z otwartymi dyskusjami

 

  • W ramach działalności Instytutu Stefana Starzyńskiego m.in.:

 

"Klub Filmu Politycznego" - forum spotkań i dyskusji młodzieży akademickiej o nadziejach i zagrożeniach związanych z demokracją. Spotkania poprzedzają projekcje filmowe inspirujące uczestników do dyskusji.

 

"Filmowe Spotkania z Warszawą" - pokazy filmowe połączone z dyskusją na temat Warszawy w historii kina

 

"Architektura Instrukcja Obsługi" - multimedialny wykład o nieznanych obliczach miasta i niedocenionych dziełach warszawskiej architektury.

 

"Konfrontacje Architektoniczne" - prelekcje i wykłady, dotyczące architektury i przestrzeni miejskiej w najrozmaitszych jej aspektach, przeradzają się w dyskusje o Warszawie, jej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

 

"Muzeum na Chłodnej. Tytuł Roboczy Warszawa" - cykl spotkań, odkrywający różne oblicza Warszawy w polskiej literaturze współczesnej.

close