A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English

 • Zapraszamy do Czytelni Muzeum Powstania Warszawskiego. Oferujemy: 12 500 woluminów; publikacje dotyczące II wojny światowej i Powstania Warszawskiego; varsaviana; dostęp do Internetu; pomoc w dostępie do materiałów archiwalnych
   

Przejdź do katalogu czytelni Muzeum Powstania Warszawskiego >

 

Informujemy, że od 4 do 18 lipca czytelnia Muzeum Powstania Warszawskiego będzie nieczynna.

 

 • Ze zbiorów w czytelni mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Szczególnie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, a także studentów kierunków humanistycznych. Zasób zgromadzony w wolnym dostępie w Czytelni został podzielony na katalogi tematyczne zawierające publikacje dotyczące II wojny światowej i Powstania Warszawskiego:
 1. Atlasy
 2. Biografie
 3. Błogosławieni męczennicy Powstania Warszawskiego
 4. Encyklopedie
 5. Publikacje obcojęzyczne dotyczące problematyki II wojny światowej i Powstania Warszawskiego
 6. Kościół
 7. Lotnictwo
 8. Ludność Żydowska
 9. Publikacje wydane przez Muzeum Powstania Warszawskiego
 10. Poezja Powstania Warszawskiego
 11. Polska – katalog obejmuje publikacje omawiające historię Polski na przestrzeni dziejów
 12. Powstanie Warszawskie
 13. Polskie Państwo Podziemne
 14. Piosenki żołnierskie
 15. Relacje, wspomnienia
 16. Słowniki
 17. Uzbrojenie
 18. Warszawa
 19. Warszawskie Termopile
 20. II wojna światowa
   
 • Wychodząc na wprost Państwa oczekiwaniom w celu ułatwienia dostępu do materiałów poniżej został zamieszczony katalog zbiorów Czytelni Muzeum Powstania Warszawskiego. Informujemy, że po przeprowadzeniu kwerendy w zasobie bibliotecznym Czytelni i wytypowaniu interesujących Państwa materiałów, można zamawiać je e-mailowo podając w treści autora i tytuł publikacji, sygnaturę oraz termin w jakim będą Państwo chcieli z nich skorzystać. Materiały można zamawiać również telefonicznie oraz tradycyjnie na miejscu. Dyżurujący bibliotekarz udzieli Państwu szybkiej odpowiedzi.

 

 • Wstęp do Czytelni jest bezpłatny. Przed pierwszą wizytą wystarczy pobrać w kasie lub szatni Muzeum specjalny, bezpłatny bilet. Następnie w czytelni na podstawie dowodu lub legitymacji szkolnej bibliotekarz wyrobi Państwu kartę czytelnika. Pozwala ona na bezpłatne korzystanie z czytelni. Bilet wstępu do czytelni i karta czytelnika nie uprawnia do zwiedzania Muzeum. Czytelnia mieści się w Muzeum Powstania Warszawskiego, między I piętrem a antresolą.

 

 • GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek, czwartek: 9.00 - 16.30
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: nieczynne

 

WSTĘP BEZPŁATNY

e-mail: czytelnia@1944.pl tel.: 22 539 79 95

 

close