A
A
A
szukaj
wersje językowe Polski English
  • Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało bogatą ofertą edukacyjną. Prowadzimy lekcje muzealne na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea i inne szkoły ponadgimnazjalne. Zachęcamy do uczestnictwa w licznych, certyfikowanych szkoleniach merytorycznych i metodycznych, otwartych wykładach i seminariach oraz warszawskich i ogólnopolskich projektach edukacyjnych, wykraczających poza tradycyjnie rozumianą dydaktykę szkolną i doskonalenie zawodowe. Proponujemy także konkursy dla uczniów wszystkich typów szkół i dorosłych.

 

  • W Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się także - jak dotąd jedyna w Polsce - specjalnie wydzielona dla dzieci część ekspozycji, Sala Małego Powstańca. Najmłodsi mogą tu zacząć swoją "przygodę z historią" w przestrzeni dostosowanej do fizycznych i psychologicznych potrzeb dziecka, wśród zabawek i gier związanych z epoką, pod opieką specjalnie wyszkolonych instruktorów.

 

  • Nasze Muzeum przygotowuje także szeroki wachlarz publikacji edukacyjnych - od opracowanych dydaktycznie zestawów źródeł i materiałów, przez scenariusze lekcji, teczki edukacyjne, zeszyty ćwiczeń, aż po materiały multimedialne. Niezwykle ważnym elementem naszych działań jest bezpośrednia współpraca z zainteresowanymi osobami i instytucjami. Dotyczy to zarówno szkół, uniwersytetów i instytucji związanych z oświatą jak i osób prywatnych. Prowadzimy zarówno wspólne z różnymi instytucjami projekty (konkursy, szkolenia), praktyki i zajęcia dla studentów. Udostępniamy zasoby i infrastrukturę Muzeum naukowcom. Dajemy także współpracującym z nami osobom możliwość wpływania na kształt oferty edukacyjnej Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

  • SEKCJA DYDAKTYCZNA

Muzeum Powstania Warszawskiego,

ul. Grzybowska 79 pok. 111, 00-844 Warszawa,

tel. 22 539 79 39 lub 22 539 79 70

 

close